Czwartek, 2024-04-18

Owoce w szkole

OWOCE W SZKOLE

to kolejny program rządowy,

w którym bierze udział nasza szkoła.

Przystąpiliśmydo niego w roku szkolnym 2009-2010.

Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci jest konieczna każdego dnia. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć do nauki, ale też do zabawy, sprawią, że będą pełne werwy i radości. Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększzenie ilości owoców i warzyw w ich codziennen diecie. Uczniowie młodszych klas otrzymują kilka razy w tygodniu porcję składającą się z owoców lub warzyw. Ponadto uczniowie uczestniczą w działaniach towarzyszącym o charakterze edukacyjnym związanym ze zdrowym odżywianiem, a w szczególności promujących spożywanie owoców i warzyw.

Koordynatorem projektu jest pani Danuta Adamska, opiekunami nauczyciele klas I - III: Liliana Borowicz, Magdalena Karkoszka, Elbieta Krzeywańska, Maria Małolepsza, Grażyna Marczak, Wiesława Skrzypek, Janina Więcek.